معاونت فرهنگی و اجتماعی


اخبار و اطلاعیه

برگزاری اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

برگزاری اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان و با حمایت شورای فرهنگی دانشگاه اردوی جهادی در تاریخ ۲۹ فروردین لغایت یکم اردیبهشت ۹۸ با چند محوریت عمرانی، فرهنگی و پزشکی برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه دراین اردو ۴۵ نفر از خواهران و برادران حضور داشتند و درقسمت عمرانی یک پروژه اقتصاد مقاومتی به مساحت تقریبی۳۰۰ مترمربع به دست جهادگران بسیجی ساخته شد‌ که موجب برکات فراوانی گردید. اتمام پروژه ی حمام کنه که برای گوسفندان بیش از ۱۵ دامدار منطقه بود باعث شد تا مردم در چند روستای همجوار هم چند قطعه زمین را وقف طرح های اقتصاد مقاوتی کنند. همچنین تخریب سرویس های قدیمی و غیر قابل استفاده مسجد روستا و پی زنی چهار سرویس بهداشتی و رنگ آمیزی درب و پنجره های مسجد از فعالیت های عمرانی شرکت کنندگان بود.

دربحث فرهنگی برپا کردن جشن میلاد امام زمام عج و دعای ندبه و دعای کمیل و مراسم احیای نیمه شعبان همراه با توزیع سحری و برگزاری انواع کارگاه های خانواده و ازدواج و برگزاری مسابقات ورزشی و اهدا جایزه به نوجوانان و جوانان انجام پذیرفت وجوایز بسیاری همچون ۲۰۰ جلد کتاب بین مردم توزیع شد.

در بحث پزشکی نیز یک تیم از دانشگاه علوم پزشکی گروه را همراهی میکردند که شامل دندانپزشک، پزشک عمومی، داخلی، روان شناسی، بینایی سنجی و... بودند که فقط در بحث دندان بیش از ۱۴۰ بیمار را ویزیت کردند.

لازم به ذکر است قرارگاه پیشرفت وآبادانی استان همکاری صمیمانه ای با بسیج دانشجویی دانشگاه داشتند.

امتیاز به خبر :

تصاویر مرتبط