دانشگاه سیستان و بلوچستان

تاریخ: 13 اردیبهشت 1400

اجرای طرح پویش قرآنی: "در بهشت" در دانشگاه‌های سیستان وبلوچستان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان حجه الاسلام دکتر عبدالواحد بامری روز شنبه در نشست خبری توضیح طرح "پویش قرآنی در بهشت" اظهار داشت: خداوند سبحان در این ماه قرآن را نازل کرد. آنچه که بر ما لازم بوده این است که  ما از  ظرفیت‌های معنوی این کتاب آسمانی  و از این نعمت برای رشد و تعالی خودمان  در عرصه‌های مختلف زندگی استفاده کنیم.

وی افزود: رویکرد ما در طرح "پویش قرآنی در بهشت" این است که یک جریان سازی فرهنگی در مراکز دانشگاهی ایجاد شود علاوه بر آن ایجاد جبهه واحد در ماه مبارک رمضان در عرصه فعالیت‌های قرآنی از اصول و کارکردهای این طرح بنیادین خواهد بود.

رییس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان به اشاره به اهداف این طرح بیان کرد: ترویج  معارف انسان ساز و قرآنی، افزایش معرفت دینی و قرآنی جامعه هدف در مراکز دانشگاهی، ایجاد رقابت فرهنگی  و قرآنی در مراکز علمی و دانشگاهی از مهمترین این اهداف طرح "پویش قرآنی در بهشت" خواهد بود.

وی تصریح کرد: به دلیل رسالت ذاتی برای عملیاتی شدن طرح "پویش قرآنی در بهشت" نشست‌های متعددی با دفاتر نهاد و بخش‌های اجرایی در سیستان و بلوچستان و  سایر شهرستان‌ها با هدف اجرای مطلوب این طرح  اجرا کردیم.

دکتر بامری با اشاره به اینکه در اجرایی شدن طرح "پویش قرآنی در بهشت" چهار کمیته  اجرایی، کمیته محتوایی، کمیته رسانه و  مواسات  و همدلی  ایجاد شده خاطر نشان کرد: محورهای اساسی این طرح  جشنواره قرآنی بوده که برنامه‌های ( تدبر در قرآن، مفاهیم،  حفظ قرآن و  کارگاههای تفسیر آیات قرآن) را  شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای اثرگذار در این پویش قرآنی  رقابت‌های کتابخوانی بوده که در این بخش هدف ما غنی‌سازی اوقات فراغت و رفع خستگی‌های فکری جامعه هدف است گفت: یکی از بخش‌های مهم پویش موضوع آموزش مجازی است که در این بخش بزرگترین سامانه‌های مجازی آموزش دانشگاهیان در کشور، سامانه مجازی  دانشگاهیان نهاد مرکزی ما است که بیش از ۲ میلیون کاربر دارد.

عنوان در صفحه اصلی: اجرای طرح پویش قرآنی: "در بهشت" در دانشگاه‌های سیستان وبلوچستان