اخبار و اطلاعیه ها


اخبار و اطلاعیه

درخشش دانشجویان دانشگاه در اولین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان

درخشش دانشجویان دانشگاه در اولین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان

 

کسب رتبه سوم توسط خانم زهرا خیاط سرکار دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی دانشگاه سیستان و بلوچستان در پروژه تصفیه فاضلاب شرکت‌های ریسندگی در حوزه آب و محیط زیست در اولین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان

به گزارش بنیاد نخبگان کشور، در اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام "ره نشان"، یک تن از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی دانشگاه سیستان و بلوچستان بنام زهرا خیاط سرکار موفق به کسب رتبه برتر شد.

شایان ذکر است، این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیازهای صنعت کشور، در ۵ حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی و هوشمندسازی میزبان ۳۸ شرکت دانش بنیان و ۵۶ پروژه بود.

شرکت‌ها ضمن تعریف پروژه‌های فناورانه، نیازهایشان را مطرح کردند و با فعالیتی ۵ ماهه که از مهرماه آغاز شد و تا دهم اسفند سال جاری ادامه یافت به طرح نیازها و مسائل خود پرداختند. این طرح‌ها با استقبال ۴۵۱۰ نفر از شرکت کنندگان، به مرحله اجرا رسید.

پس از ۷ مرحله ارزیابی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین‌ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت در قالب بیش از ۳۰۰ تیم شد.

مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم‌های برتر این مسابقه در ۱۸ اسفند ماه با حضور دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

کسب رتبه سوم توسط خانم زهرا خیاط سرکار دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی در پروژه تصفیه فاضلاب شرکت‌های ریسندگی در حوزه آب و محیط زیست را به جامعه دانشگاهی تبریک گفته، توفیقات روزافزون این عزیزان را مسألت می نماییم.

 

 

امتیاز به خبر :